رفتن به بالا

هفته نامه تحلیلی، خبری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۵ ذو القعدة ۱۴۳۹
 • 2018 Wednesday 18 July
  شیراز تا قسمتی ابری
  ٢۵(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.٨٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۴.٨٧(in)

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس اعتقاد دارد که در صورت تداوم روند کنونی تخریب جنگ لها و مراتع، طی ۶۰ سال آینده چیزی ب هنام جنگل در ایران وجود نخواهد داشت. به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، حمزه ولوی در سمینار آموزشی احتراق و محی طزیست که در شیراز برگزار شد، گفت: وجود حرارت در یک […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس اعتقاد دارد که در صورت تداوم روند کنونی تخریب جنگ لها و مراتع، طی ۶۰ سال آینده چیزی ب هنام جنگل در ایران وجود نخواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، حمزه ولوی در سمینار آموزشی احتراق و محی طزیست که در شیراز برگزار شد، گفت: وجود حرارت در یک بازه مشخص زمانی سبب حیات جانوران و انسا نها م یشود اما تغییر کوچکی در حرارت کره زمین عواقب فاجع ه باری مانند تغییر زمان گل دهیگیاهان، نابودی ی کگونه زیستی و … را به دنبال خواهد داشت.
او ادامه داد: یکی از عناصر زیست کره خاکی جنگل ها است و با تولید اکسیژن امکان حیات را برای جانوران و حیوانات فراهم م یکند و ب های ن ترتیب سبب تکمیل چرخه محیط زیست میشود.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس اضافه کرد: وجود مقداری دی اکسید کربن برای حیات گیاهان و تکمیل چرخه زیستی لازم بوده اما با ورود کشورها به عصر صنعتی، تولید آلایند ههای محیطی بی ش از اندازه شده است.

ولوی با اشاره به اینکه آلایند ههای زیست محیطی رو به افزایش است، بیانکرد: افزایش میزان د یاکسید کربن سبب بالا رفتن درجه حرارت کره زمین شده و این عامل بروز خطرات زیس تمحیطی است چراکه جنگل ها دیگر قادر به تصفیه این میزان د یاکسید کربن نیستند.
مدیرکل محیط زیست استان فارس خاطرنشان کرد: افزایش حرارت کره زمین همراه با تخریب جنگ لها توام شده است و با این روند تخریب در ۶۰ سال آینده
چیزی ب هنام جنگل در ایران نخواهیم داشت. وی همچنین گفت: تغییر کاربری جنگ لها و مراتع، آت شسوزی، مناسب نبودن فرهنگ گردشگری، برداشت بسیار چوب از جنگل ها، تغییر الگوهای بارش باران همگی عواملی بوده که سبب نابودی جنگل ها شده است.
مدیر کل حفاظت محی طزیست استان فارس گفت: امیدواریم با برگزاری این نشست ها و فرهنگ سازی بسترهایی برای حفاظ از محیط زیست فراهم شود چراکه عامل اصلی تخریب جنگلها انسان است و به یقین این رفتارها از سر جهل و ناآگاهی انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات