رفتن به بالا

هفته نامه تحلیلی، خبری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۵ ذو القعدة ۱۴۳۹
 • 2018 Wednesday 18 July
  شیراز لطیف
  ٢٣(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.٨٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۴.٨٧(in)
 • دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۹
 • کد خبر : 891
 • مشاهده : 156 بازدید
 • سیاست
 • چاپ خبر : هت تریک سیاسی اصلاح طلبان نزدیک است
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:

هت تریک سیاسی اصلاح طلبان نزدیک است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیروزی اصلاح طلبان و حامیان دولت درانتخابات ۹۲ ومجلس دهم گفت:به دنبال هت تریک سیاسی در انتخابات اردبیهشت سال آینده هستیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:

هت تریک سیاسی اصلاح طلبان نزدیک است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیروزی اصلاح طلبان و حامیان دولت درانتخابات ۹۲ ومجلس دهم گفت:به دنبال هت تریک سیاسی در انتخابات اردبیهشت سال آینده هستیم.

بیش از ۱۰۰ روز از حضور رسمی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می گذرد.روزهایی که به نظر می رسد هرچه برتعداد آنها افزوده می شوداتفاق نظر بین نمایندگان لیست امید شیراز افزوده می شود.

شاید همین موضوع باعث شده تا فرج اله رجبی که به رک گویی و شفاف سازی مشهوراست اکنون با فراق حال و اعتماد به نفس بیشتری درمقابل اصحاب رسانه حاضر شود و ازهر دردی سخن بگوید.

رجبی که تا پیش از این برخی از او به عنوان یک نیروی تکنوکرات یاد می کردنداین روزها بابلاغت خاصی از اصلاح طلب بودن خود دفاع می کند و ضمن حمایت از سیاست های کلی دولت یازدهم تاکید می کند که «نماینده مردم هستیم نه نماینده دولت ،اما انصافا عملکرد دولت در بسیاری از حوزه هاقابل تقدیر است.»

وی درجمع خبرنگاران ضمن تاکید برموفق بودن دولت در بسیاری از حوزه ها گفت:این طبیعی است که هرچه به جلو می رویم شدت هجمه ها به دولت روحانی بیشتر خواهد شد.

نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی با تقبیح عمل برخی مخالفان دولت در توهین به رئیس جمهورافزود:بخش کمی از جامعه که روحیه پرخاشگرایانه دارندسعی دارند با استفاده از رسانه هایی که در اختیار دارندعملکرد مثبت دولت را درحوزه های مختلف سیاسی، دیپلماتیک، اقتصادی و اجتماعی زیر سئوال ببرند.

رجبی یک از نقاط ضعف دوت را تیم رسانه ای آن دانست و گفت:زبان بسته دولت در انتشار عمومی میزان موفقیت دولت در سه سال گذشته کمک عمده ای به مخالفان دولت در سیاه نمایی از فضای کنونی جامعه کرده است.

شکست تاریخی جناح مقابل

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیروزی روحانی در انتخابات سال ۹۲ گفت:تا پیش از برگزاری انتخابات مجلس دهم ، تحلیل جناح مقابل این بود که عدم انسجام در معرفی یک کاندیدای شاخص و واحدباعث شکست آنها در انتخابات ریاست جمهوری شده است اما شکست تاریخی لیست این جناح در انتخابات مجلس خصوصا شهرهایی نظیر تهران و شیرازخط بطلانی برتمام تحلیل های آنها کشید و ثابت کرد که مردم خواهان تغییر درنوع تصمیم گیری و تصمیم سازی در جامعه هستند .

ضعف رسانه ای دولت و چالش دولت

رجبی با تاکید بر ضعف مشهودوبارزتیم رسانه ای و اطلاع رسانی دولت یازدهم یکی از چالش های بزرگ دولت بسته ماندن زبان دولت توسط تیم اطلاع رسانی آن است.

وی با بیان اینکه ضعف این تیم باعث شده تا در مقابل هر چند ده چالشی که مخالفان دولت برای روحانی ایجاد می کنند تنها شاهد یک واکنش کم اثر باشیم افزود:متاسفانه این ضعف به  برخی از وزرای دولت نیز سرایت کرده و آنجایی که بایدبرخی وزرا از عملکرد دولت دفاع کنندروزه سکوت می گیرند.

نباید به دنبال دکان دونبش بود

نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد محافظه کارانه برخی وزرا و اعضای کابینه روحانی گفت:رئیس جمهور قطعا باید تکلیف اعضایی که به دنبال دکان دونبش درسیاست هستند را درکابینه مشخص کند.

رجبی در این بخش از صحبت هایش کمی شفاف تر سخن گفت و تصریح کرد«نمی شود کسی عضو کابینه باشد،منصوب روحانی باشد،نزدیک به رئیس جمهور باشد اما از عملکرد او برای حفظ موقعیت خود دفاع نکند.»

ارتباط مجمع نمایندگان با استاندارخوب است

نماینده مردم شیراز دربخش دیگری از صحبت هایش به مسائل مربوط به حوزه انتخابیه خود و استان فارس پرداخت و در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران ضمن رد شایعه وجود« لج و لجبازی» بین نمایندگان و مدیریت ارشد استان گفت:درچند روز اخیر جلسات بسیار مفیدی بین نمایندگان و مجموعه استانداری برگزار شده که حاصل آن ایجاد یک فضای تعاملی مناسب بین مجمع نمایندگان و مدیریت ارشد استان بوده است.

باید افرادی درحد جایگاه شیراز به شورای شهر راه یابند

انتخابات شورای اسلامی شهر بحث دیگری بود که رجبی به آن ورود کرد و ضمن تبین جایگاه شهر شیراز به عنوان یک شهر بین المللی گفت:باید کسانی به عنوان نماینده مردم شهر شیرازبه شورای این شهر راه یابند که به جایگاه بین المللی این شهر واقف باشند.

شهرداراسبق شیرازباانتقادازکسانیکه عنوان پایتخت فرهنگی را برای شیراز به دست فراموشی سپردندگفت:متاسفانه برخی گمان می کنندفرهنگی بودن یک شهر به معنای نفی کردن ظرفیت های مذهبی آن شهر است در حالیکه مسائل مذهبی دربستر فرهنگ یک جامعه تعریف می شود.

اتصال فارس به خلیج فارس یک ضرورت امنیتی است

رجبی درادامه با اشاره به پر اهمیت بودن اتصال فارس به آب های خلیج فارس به عنوان یک موضوع امنیتی گفت: پرجمعیت کردن حاشیه خلیج فارس یک ضرورت امنیتی است که با تایید مقام معظم رهبری و مصوبه شورای عالی امنیت ملی به هر طریق ممکن باید انجام پذیرد.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم غیر شکننده کردن بافت جمعیتی در حاشیه خلیج فارس افزود:نه تنها فارس که حتی کرمان نیز باید به خلیج فارس متصل شود تا برخی دغدغه های امنیتی در این بخشاز بین برود.

 

اخبار مرتبط

نظرات