ورزش » یادداشت ها
کد خبر : 45
سه شنبه - ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۶
خانه کشتی شیراز که ساخت آن قدمتی 10 ساله دارد در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید

خانه کشتی شیراز افتتاح شد

خانه کشتی شیراز افتتاح شد

خانه کشتی شیراز که ساخت آن قدمتی ۱۰ ساله دارد در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح خانه کشتی شیراز، گفت: اولویت ما در استان فارس به اتمام رساندن پروژه های ورزشی نیمه کاره می باشد و تا کنون موفق شدیم  بسیاری از پروژه های نیمه تمام فارس را    به بهره برداری برسانیم که یکی از پروژه هایی که ۱۰ سال پیش ساخت آن آغاز شده بود خانه کشتی شیراز است که امروز ضمن افتتاح، آن را به مردم هدیه می دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس یادآور شد: سرانه ورزش استان فارس حدود ۷۲ صدم است که امروز با افتتاح پروژه ها و ادامه این روند در سال جاری به ۸۰ صدم خواهد رسید.

استاندار فارس:مدیرکل ورزش و جوان فارس مدیری موفق و شاخص در استان

سید محمد افشانی در آیین افتتاح خانه کشتی شیراز گفت:مدیرکل ورزش و جوانان فارس مدیری موفق،پرتلاش،شاخص و پیگیر می باشد که توانسته در تمامی ابعاد موفق باشد و فارس را سربلند کند.

وی ادامه داد:در ماه های گذشته اداره کل ورزش و جوانان فارس در رویدادهای بین المللی از جمله دو ماراتن و مسابقات کشتی فرنگی جام جهانی به بهترین شکل میزبانی را انجام داد که این نشان از توان بالای اداره کل ورزش و جوانان فارس می باشد.

استاندار فارس خاطرنشان کرد:به ورزش باید به عنوان پایه و اساس سلامتی توجه ویژه ای شود چرا که انسان سالم باعث توسعه یافتگی و پیشرفت کشور در تمامی ابعاد می شود و ورزش بر تمامی شاخصه ها از جمله شاخصه اقتصادی جامعه تاثیر مستقیم دارد.

افشانی بیان کرد: به جز بعد همگانی که باعث سلامتی و نشاط جامعه می شود باید به بعد قهرمانی ورزش نیز نگاهی ویژه شود و زمینه برای رشد و پرورش قهرمانان به بهترین شکل فراهم شود تا در زمینه های مختلف قهرمانی شاهد سرافرازی میهن عزیزمان باشیم.

وی گفت: پروژهای ورزشی بسیار خوبی در هفته دولت در شیراز و فارس به بهره برداری رسیده  و امیدواریم تا نوجوانانی که امروز در این سالن ورزش می کنند در آینده با پیمودن قله های پهلوانی و قهرمانی برای کشورمان افتخار آفرینی کنند.

استاندار فارس ابراز امیدواری کرد تا به زودی شاهد افتتاح زمین فوتبال ورزشگاه میانرود شیراز که مطالبه به حق مردم می باشد باشیم.

10

استان فارس استانی نمونه در کشور درتمامی ابعاد/فارس استان نخست کشور در افتتاح پروژه های ورزشی

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه از نظر تعداد پروژه های ورزشی افتتاح شده در هفته دولت استان فارس با افتتاح ۴۰ پروژه و با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال استان نخست کشور است گفت: مدیرکل ورزش و جوانان فارس در تمامی ابعاد بسیار موفق عمل کرده و توانسته باعث سرافرازی ورزش کشور و فارس شود.

وی ادامه داد:در یک سال و نیم گذشته که در شرایط سخت مالی به سر می بردیم استان فارس توانست در جذب اعتبار از سایر منابع بسیار موفق عمل کند و این بهترین ویژگی یک مدیر است که بتواند در شرایط سخت و شرایطی که پول نیست مدیریت و جذب منابع کند و ما افتخار می کنیم که امروز در استانی پا گذاشته ایم که موفق شده شاخص کشور در زمینه ورزش باشد.

هاشمی بیان کرد:ورزش کشور در زیر ساخت ها عقب بود که در دولت تدبیر و امید با تمام مشکلات موجود در داخل و خارج در حال پیشرفت است و موفق شده عملکرد خوبی داشته باشد.

معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: در کنار مدیرکل موفق ، استاندار فارس نیز حامی ورزش و استانداری نمونه است که تلاش ها و تدبیر وی باعث سرعت گرفتن پیشرفت ورزش استان فارس شده است.

خانه کشتی شیراز که یکشنبه با حضور معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان،استاندارفارس،مدیرکل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان استان و جمعی از مسئولین و ورزشکاران فارس به بهره برداری رسید در زمینی به مساحت ۲۸۰۰ مترمربع و با اعتباری افزون بر ۴۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی ساخته شده است.