سیاست » یادداشت ها
کد خبر : 749
سه شنبه - ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵
امام جمعه شیراز::

مهار تورم و ارتقای سلامت از دستاوردهای مهم دولت یازدهم است

 

آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه دوم نماز جمعه شیراز افزود: حدود پنج سال قبل استعلام قیمت ها در بازار لحظه ای بود و شاهد بی ثباتی در بازار بودیم اما با تلاش های دولت یازدهم، تورم در بازار مهار شده و آرامش به فضای اقتصادی کشور بازگشته است.
وی با اشاره به تلاش های دولت برای شکستن رکود اقتصادی گفت: با تلاش هایی که در حال انجام است، امیدوار به رونق اقتصادی هستیم اما باید توجه داشت که این امر، یک شبه محقق نمی شود.
نماینده ولی فقیه در استان فارس از تلاش برای کاهش سود بانکی به عنوان دیگر دستاورد دولت یازدهم نام برد و گفت: در سال های گذشته، شاهد پرداخت تسهیلات بانکی با سودهایی در حد ۳۲ درصد هم بودیم اما با وجود تلاش های صورت گرفته برای کاهش سود تسهیلات، هنوز برخی بانک های غیردولتی تسهیلات با سود بالایی عرضه می کنند که نمی توان از آن چشم پوشی کرد که البته این وضعیت در حال اصلاح شدن است و ان شاءالله اصلاح می شود.
آیت الله ایمانی گفت: اجرای طرح سلامت نیز در کنار دیگر موفقیت های دولت، نشان می دهد که کار چشمگیری انجام شده است و شرایط کشور با هفت سال قبل، بسیار تفاوت کرده و بهبود یافته است.
امام جمعه شیراز بیان کرد: برخی از دولتمردان و وزرا از رادیکال ها و جناح ها و حرکت های افراطی موجود در جامعه فاصله گرفته اند که اقدامی ارزشمند است.
وی ادامه داد: این ها کارهای مهمی است که در جامعه انجام می شود و طبیعی است که بهترین راه برای رشد و بالندگی جامعه، تبعیت بدون چون و چرا از رهبر معظم انقلاب است؛ خوشبختانه مردم ما انقلابی هستند و دولتمردان ما در حال تلاش برای تحقق مسئولیت هستند.
ایمانی گفت: باید معنویت را در جامعه ارتقا داد و معنویت و ایمان را تقویت کرد چرا که اینها مملکت را از آسیب دور نگه داشته است و باید تلاش کرد آلودگی های اخلاقی و ولنگاری های فرهنگی در جامعه را به حداقل برسانیم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه یاد شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و رئیس جمهوری و نخست وزیر شهید ایران را نمونه های اخلاص، کار، تلاش بی مزد و منت در تبعیت از ولایت فقیه و ولی امر مسلمین نامید.