دسته‌بندی نشده
کد خبر : 952
دوشنبه - ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۴

بازدید از کلاس درس روستای خانیک هدف حضور مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در فراشبند فارس

بازدید از کلاس درس روستای خانیک هدف حضور مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در فراشبند فارس

 

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش برای بازدید از کلاس درس مدرسه شهید مزارعی به روستای خانیک فراشبند سفر کرد.

 

مسعود شکوهی در بازدید از مدرسه شهید مزارعی در جمع معلم و دانش آموزان این آموزشگاه گفت: فعالیت های پرورشی در مدارس باید در قالب برنامه های نو، پویا ، زنده و نشاط برانگیز باشد تا بتواند لحظات با نشاطی را در مدارس ایجاد کند وبرنامه های امورتربیتی باید مطابق با سند تحول بنیادین باشد.

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد : برای ایجاد یک رویکرد درست تربیتی که با مشکلات جامعه ما سازگار باشد،باید رویکردهای دنیای امروز را بشناسیم وآنها را بومی سازی کنیم.

وی افزود: باید بر اساس سند تحول بنیادین ابتدا از گسترش مشکلات درآموزش و پرورش و به ویژه آسیب های اجتماعی جلوگیری کنیم و در سایه همدلی و صبر و بردباری مشکلات را برطرف کنیم تا بتوانیم کارها را به خوبی به آیندگان بسپاریم.

کلاس درس مدرسه ابتدایی شهید مزارعی روستای خانیک دارای ۱۶ دانش آموز است.

در این کلاس درس که نمونه ای از یک کلاس درس پویا است دانش آموزان ضمن یادگیری دروس به صورت کاملا مفهومی و کاربردی با مهارتهای پایه زندگی نیز آشنا می شوند،همچنین بخش اعظمی از فعالیت این کلاس توسط خود دانش آموزان اداره می شود.

معلم این کلاس درس سید محمد ظاهر علوی می باشد که در جشنواره تجارب برتر تربیتی کشور که تابستان سال جاری به میزبانی شیراز برگزار شد مقام اول را کسب کرد.

خاطر نشان میشود در این بازدید،معاون برنامه ریزی اداره کل امورتربیتی وزارت،رئیس و کارشناس اداره امورتربیتی فارس ،  رئیس آموزش و پرورش فراشبند و جمعی از مسئولان محلی نیز حضور داشتند و در پایان با اهداء هدایایی از معلم و دانش آموزان این آموزشگاه  تحلیل شد.