دسته‌بندی نشده
کد خبر : 968
دوشنبه - ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹
مدیرکل ورزش و جوانان فارس:

بهره برداری از ۷ پروژه ورزشی با اعتبار ۶۰ میلیار ریال در هفته تربیت بدنی با حضور معاون وزیر و رییس فدراسون فوتبال

مدیرکل ورزش و جوانان فارس:

بهره برداری از ۷ پروژه ورزشی با اعتبار ۶۰ میلیار ریال در هفته تربیت بدنی با حضور معاون وزیر و رییس فدراسون فوتبال

مدیرکل ورزش و جوانان فارس در آستانه هفته تربیت از افتتاح ۷ پروژه ورزشی با مساحت ۲۲۲۶۰ متر مربع و با اعتبار ۶۰ میلیارد ریالی خبر داد.

کامیاب در گفتگو با رازنامه افزود:در هفته تربیت بدنی به غیر از افتتاح این پروژها که در برخی ازشهرستانها انجام می شود در تمامی شهرستانها و نقاط استان در مجموع بیش از ۱۰۰۰ برنامه متنوع ورزشی برای عموم مردم برگزار می شود.

وی گفت:یکی از مهمترین این پروژه ها که با حضورسید مناف هاشمی معاون وزیر،مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال و محسن امیریان مدیردفتر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز وزارت نفت و همچنین محمد رضا رضایی نماینده مردم جهرم به بهره برداری میرسد  زمین چمن مصنوعی در شهرستان جهرم می باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس همچنین گفت:تعدادی پروژه  متناسب با نیاز شهرستانها در این هفته کلنگ زنی می شود و همچنین معاونین و کارشناسان اداره کل در این هفته با سفر به شهرستانها مسایل و مشکلات ورزشی استان را شناسایی و بررسی می کنند.

برگزاری مجمع سالیانه  هیات  فوتبال با حضور رییس فدراسیون

کامیاب افزود:بعد از برگزاری انتخابات آخر هیات فوتبال رییس فدراسیون سفری به شیراز نداشته که بر همین اساس شنبه آینده مجمع سالیانه هیات فوتبال فارس با حضور مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران برگزار می شود.

همچنین در جلسه ای جداگانه اهالی فوتبال فارس اعم از مسئولان،مربیان،داوران،ورزشکاران و… در نشستی صمیمی با رییس فدراسیون فوتبال دیدارخواهند کرد و مسایل فوتبال استان را نقد و بررسی می کنند.

هفته تربیت بدنی فرصتی برای تشویق مردم به ورزش/هزینه در ورزش باعث کاهش هزینه در درمان می شود

مدیر کل ورزش و جوانان فارس با اشاره به رسالت اصلی اداره کل ورزش و جوانان در حوزه ورزش که بالابردن سهم ورزش در سلامت جامعه می باشدگفت:باید از هر فرصتی استفاده کنیم تا مردم جامعه را به سمت ورزش بکشانیم و هفته تربیت بدنی نیز یک فرصت مناسب است تا تا برنامه ریزی صحیح مردم را جذب ورزش کنیم آنهم ورزش به صورت ارزان و آسان،تا بتوانیم جامعه ای سالم تر داشته باشیم.

وی گفت معتقدیم هزینه در ورزش باعث کاهش هزینه در درمان می شود و هزینه در ورزش سرمایه گذاری برای سلامت جامعه است که ما وظیفه خود میدانیم تا در حد توان در راستای سلامت جامعه گام برداریم.

استفاده رایگان کارکنان دولت از اماکن ورزشی در هفته تربیت بدنی/مدیران درطول سال برای سلامت کارمندان خود هزینه کنند

حیدرعلی کامیاب با بیان اینکه با برنامه ریزی انجام شده در هفته تربیت بدنی کارکنان دستگاه های دولتی به تناوب می توانند به صورت رایگان از اماکن ورزشی استفاده رایگان کنند،گفت:سلامت کارمندان باعث سلامت بخش گسترده ای از  جامعه می شود . همچنین کارمندان سالم وبانشاط راندمان کاری بهتری نیز دارد و در همین راستا مدیران باید در طول سال برای ورزش کارمندان برنامه ریزی کنند و اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز آمادگی تعامل با سایر دستگاه ها را دارد.

ورزش محلات محور توسعه سلامت

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس درادامه صحبت هایش به ورزش محلات نیز اشاره کرد و با محور خواندن این حوزه از ورزش در توسعه سلامت شهر و استان گفت:خوشبختانه و در جهت تحقق سیاست های دولت یازدهم مبنی بر لزوم اهمیت سلامت جسمی و روانی جامعه و حمایت های معاون سیاسی امنیتی و اموراجتماعی و همچنین مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس اعتبار خوبی برای توسعه ورزش در محلات استان  درنظرگرفته شده است.

کامیاب این اعتبار را حدود۶ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت:توسعه ورزش در محلات با افزایش نقش محوری یاوران شورا،شورای ورزش محله و یا مساجد محل امکان پذیر خواهد بود.

وی ایجاد محدودیت در محلات را به دلیل افزایش ساخت وساز در شهرهاو کمبود زمین با کاربری ورزشی را مانعی برای ایجاد فضای ورزشی در محلات دانست و خواستارتدابیری در این خصوص توسط شهرداری ها شد.

کامیاب در عین حال گفت:با توجه به کمبود زمین در محلات شهرهای استان گفت:درآینده ای نزدیک و در اطراف دو شهر ازاستان، دو مجموعه ورزشی بزرگ جهت استفاده شهروندان ساخته خواهدشد.

 سهم فارس از مدال آینده پارالمپیک

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس درادامه به فرصت کم تیم مدیریتی کنونی این اداره کل جهت برنامه ریزی برای حضور پررنگ تر ورزشکاران استان فارس در المپیک ریو اشاره کرد و گفت:با دومدال طلای ساره جوانمردی از مجموع ۸ مدال طلای کسب شده توسط کاروان پارالمپیک جمهوری اسلامی، سهم فارس به ۲۵ درصد ازمدال های طلای کشورمان در این تورنمنت رسید واگر مدال های نقره فوتبالیست های تیم ۵ نفره را نیز به این آماراضافه کنیم آنگاه سهم فارس از کل مدال های کسب شده در پارالمپیک ریو به ۳۰ درصد مجموع مدال های کسب شده توسط کاروان جمهوری اسلامی می رسد.

کامیاب این آماررا نشانه ای از لزوم برنامه ریزی هرچه بیشتر درورزش جانبازان و معلولان استان دانست و گفت:با برنامه ریزی انجام گرفته به دنبال افزایش سهم حضور ورزشکاران استان فارس در رشته هایی نظیر وزنه برداری،تیر اندازی و تکواندو و امید به کسب مدال در این رشته ها در المپیک و پاراالمپیک ۲۰۲۰توکیو هستیم.

تعامل با روسای فدراسیون های ورزشی

کامیاب به حضور روسای فدراسیونهای مختلف ورزشی در استان فارس طی یکی دوسال گذشته اشاره کرد و گفت: حضور رئیس یک فدراسیون ‌می تواند زمینه ساز معرفی بیشتر مربیان،داوران و قهرمانان آن رشته درسطح ملی و هموارشدن روند حضور ورزشکاران،داوران و مربیان آن رشته در سطوح بالاتر باشد.

وی تسریع در روندساخت و بهره برداری از پیست سوار کاری شیراز را نتیجه تعامل سازنده اداره کل ورزش و جوانان و هیات این رشته ورزشی با فدراسیون دانست و افزود:با حضور چند باره رئیس این فدراسیون روند آماده سازی این پیست به عنوان یکی از پیست های بزرگ و بین المللی در جنوب کشور با سرعت بیشتری انجام گرفته است.

کامیاب  به حضور چندین باره روسای فدراسیون هایی نظیر بسکتبال، دو میدانی،کونگ فوو کشتی دریک سال گذشته در استان فارس اشاره کرد و افزود:یکی از آثار حضور رئیس فدراسیون بسکتبال در استان فارس ،بازگشت دوباره شرکت تولید کننده لوله AS به عنوان حامی این رشته ورزشی و حضور دوباره نماینده استان در لیگ برتر این رشته ورزشی است.

وی با تاکید دوباره بر لزوم برگزاری مجمع هیات های ورزشی گفت:در مدت زمان باقی مانده از سال ۹۵ با دعوت ازروسای  دیگر فدراسیون های ورزشی مجامع تمام هیات های ورزشی استان را برگزار خواهیم کرد.